KRS 0000084062

Foundation’s Board

Foundation’s Board is a managerial body. All the decisions regarding disbursement of financial resources amassed on the Foundation’s account and decisions concerning the course of social campaigns, funds and other programmes realised by the Foundation fall within competence of the Board. Individual members realise permanently the activities described below: The following people form the Foundation’s Board:

Jarzy Natkański 1. Kol. Jerzy Natkański. Dyrektor Fundacji. Do jego kompetencji należy: kierowanie pracami Fundacji, zwoływanie i przewodniczenie zebraniom Zarządu, prowadzenie biura Fundacji, obsługa kont bankowych Fundacji. Był sekretarzem generalnym i viceprezesem Polskiego Związku Alpinizmu.Uczestnik wielu wypraw w Himalaje i Karakorum, w tym wypraw zimowych na Nanga Parbat, Netia K-2, i Makalu. Wszedł na Gashebrum II i Broad Peak. Pracował w Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.
Kierownik wypraw unifikacyjnych i przygotowawczych Polskiego Himalaizmu Zimowego na Manaslu /2012/, Dhaulagiri /2013/, Broad Peak Middle /2014/, K2 /2016 i 2017/.
Kierował letnią wyprawą na Gasherbrum VI  2019 i zimową  na Mitre Peak 2020 w Karakorum.
2. Kol. Michał Bucholz. Zastępca Dyrektora Fundacji. Wspomaga Dyrektora w realizacji spraw związanych z obsługą konta bankowego Fundacji. Służy cennymi radami z zakresu prawa i księgowości. Wspinał się w Tatrach, Hindukuszu Afgańskim, Andach (Cordillera Huayhuash ),masywie Kilimandżaro i Himalajach. Od kilkudziesięciu lat działający społecznie w strukturach PZA, Fundacji Kukuczki i PTTK. Od 2004 roku jest vicedyrektorem zarządu Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. J. Kukuczki
3. Kol. Piotr Głowacki „Faraon ” viceprezes KW Katowice, wspina się zarówno w skałkach jak i w górach . Aktualnie realizuje autorski projekt “Korona Ziemi z rozrusznikiem” (rozrusznik serca ma od 1995r). Jego pasjami są ponadto podróże, żeglarstwo i fotografia. Wielotetni prezes a obecnie viceprezes Stowarzyszenia “Chałupa Chemików” prowadzącego schronisko turystyczne w Beskidzie Żywieckim. Członek Rady Fundacji od 25 maja 2014.
4. Kol. Urszula Głowicka
5. Kol. Artur Paszczak. W przeszłości członek zarządu, od wielu lat członek komisji roboczych PZA (Wspinaczki Wysokogórskiej i Tatrzańskiej). Jest aktywnym wspinaczem, dokonującym przejść w Tatrach i górach Europy. Jeden z inicjatorów tzw. Porozumienia tatrzańskiego, oraz powstałej w jego wyniku Akcji Społecznej Tatry bez Młotka, którą kieruje i kordynuje w imieniu Zarządu Fundacji.
6. Kol. Kamila Gajewska. Góry pod każdą postacią, wspina się zarówno w skałach jak i górach, również podziemny świat nie jest jej obcy, do czego przyczynia się uprawianie taternictwa jaskiniowego. Ponadto lubi oglądać góry z „pokładu” paralotni, a zimą nieustannie stara się ogarnąć sztukę narciarstwa skitourowego. W Fundacji zajmuje się social mediami, a także bierze udział w organizacji stoiska Fundacji na festiwalach i wydarzeniach górskich.
Joanna Wójcik-Tarnowska 7.  Joanna Wójcik-Tarnowska, z wykształcenia dziennikarz, prywatnie mama, miłośniczka przyrody i pasjonatka podróży. W wolnej chwili pisze bloga: @wbluzienaluzie. Góry są dla niej miejscem, w którym może zebrać myśli, złapać oddech od codzienności, naładować „baterie”, aby mieć siłę na realizację nowych planów. Po górach chodzi bo lubi i odpoczywa w nich mentalnie. Nie zdobyła żadnego 8 tysięcznika, 7 tysięcznika także, o 6, 5, 4 i 3 tysięcznikach póki co nie myśli, ale kto wie… Do niedawna wolontariuszka Fundacji z całkiem niezłym stażem. Obecnie jest członkiem Zarządu Fundacji im. Jerzego Kukuczki. W Fundacji zajmuje się m.in. obsługą mediów społecznościowch, a także bierze udział w festiwalach i wydarzeniach górskich.

 

 

Bezpieczny Kazbek Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan