KRS 0000084062

„Mój pionowy świat” Jerzego Kukuczki w nowym wydaniu

25.12.2014

Poprawiona, wyjątkowa autobiografia Jerzego Kukuczki – „Mój pionowy świat” już w sprzedaży. Książka zawiera także wersją albumową.

Książkę i album przygotowała – w 25 rocznicę tragicznej śmierci Jerzego Kukuczki – Fundacja Wielki Człowiek. Wydanie w twardej oprawie, z szeroko ilustrowanymi fotografiami wyselekcjonowanymi przez syna Jerzego – Wojtka Kukuczkę.

W zapowiedzi Wydawcy czytamy: „Mój pionowy świat” to pełna pasji, zaangażowania i poświęcenia dla gór, niezwykle osobista historia. Obrazuje nie tylko drogę Jerzego Kukuczki do zdobycia czternastu ośmiotysięczników, czy emocjonalne podejście do gór i towarzyszy wypraw, ale również rys ówczesnej Polski i sytuacji, w jakiej rozwijał się polski himalaizm. Przede wszystkim jednak kreśli przed czytelnikiem portret psychologiczny najwybitniejszego polskiego himalaisty XX wieku, daje możliwość „poznania” Jerzego Kukuczki, Jego górskich opowieści, przemyśleń a niekiedy także i tęsknot. Równocześnie z wydaniem albumowym ukazało się trzecie wydanie książki w klasycznej wersji oraz wersja na audiobooka.

 

Wydanie albumu i książki „Mój pionowy świat” wsparła Fundacja Kukuczki. Książka dostępna jest w sprzedaży internetowej: http://www.kukuczka.net/aktualnosci/115/ruszyla-przedsprzedaz-mojego-pionowego-swiata-w-wydaniu-ksiazkowym-i-albumowym

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan