KRS 0000084062

Pochylec I – informacja o zakończeniu prac

31.05.2014

W ostatnich dniach praktycznie zakończyliśmy prace związane z poprawieniem „zaplecza socjalnego” dla wspinaczy odwiedzających Pochylec I w Ojcowskim Parku Narodowym.

Późną jesienią zostały wybudowane obiekty małej architektury – podesty dla wspinaczy, podest socjalny i podest techniczny; w zeszłym tygodniu podesty zostały zabezpieczone solidnymi barierkami (podczas uważnego asekurowania partnera łatwo było o zapomnienie i jeden krok za dużo). Na podeście technicznym została usytuowana kabina sanitarna – toaleta. Stałe ekspresy zostały wymieniane na nowe, dzięki wsparciu Pawła Marchlewicza z poznańskiej firmy NAMASTE, wyłącznego dystrybutora marek Camp i Rock Empire w Polsce i przedstawiciela firm Cassin, Gregory, Kask helmets i innych. Pozostałe elementy (podesty, kabina sanitarna) została sfinansowane przez osobę fizyczną, Polski Związek Alpinizmu, IŚW „Nasze Skały”, a prace wykonane przez wolontariuszy Naszych Skał, głównie członków Klubu Wysokogórskiego Katowice.

Kabina sanitarna pozostanie pod Pochylcem do końca sezonu wspinaczkowego, jest serwisowana (opróżniana, czyszczona, dezynfekowana) w interwałach dwutygodniowych – zwracamy się do korzystających o utrzymywanie w niej czystości – bądźmy wszyscy gospodarzami Pochylca.

Pamiętajmy, że Pochylec leży na terenie parku narodowego, wstęp na podesty asekuracyjne dozwolony jest tylko wspinaczom, o czym informuje stosowna tablica.

W najbliższym czasie planujemy zaimpregnowanie elementów małej architektury pod Pochylcem.

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”

Bezpieczny Kazbek Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan