KRS 0000084062

Ola Dzik i Maria Chitrikowa rozpoczęły atak na Gasherbrum II (8045 m.)

22.07.2011

Wyprawa Ternua Female Team wkracza w decydującą fazę. Ola Dzik i Ukrainka Maria „Masza” Chitrikowa, znajdują się w obozie III w drodze na Gasherbrum II.

Dziewczyny założyły bazę pod Gasherbrumem 18 czerwca. Jacek Teler, który działa wspólnie z Olą i Marią informował 5 lipca na swoim blogu, że choć na szczyt wejście planuje wiele wypraw, to ciężar poręczowania drogi w ogromnym stopniu spoczął właśnie na nich: „Drugi dzień w c1 i… westmeni nawet nie ukrywają, że od tygodnia nie dołożyli ani metra lin, czekają na nas. Cóż – ruszamy nocą, oby tylko pogoda”. Tydzień późnej napisał: „Nasza trójka zrobiła połowę pracy przy linach. Nic dziwnego, że dziewczęta nie mogą pogodzić się, że 30 innych atakuje dziś szczyt”.

Pogoda nie rozpieszcza himalaistów. Mimo to planują zaatakować w najbliższych dniach szczyt.

Trzymamy kciuki!

Ternua Female Team to dwuosobowy zespół kobiecy w składzie Aleksandra Dzik (Polska) i Maria Khytrykova (Ukraina). Himalaistki planują zdobyć leżące w Karakorum dwa szczyt: Gaszerbrum II (8035 m n.p.m.) a następnie w stylu alpejskim Gaszerbrumem I (8068 m n.p.m.).

Aleksandra Dzik jest absolwentką psychologii i socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada uprawnienia międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA oraz przewodnika beskidzkiego. Specjalizuje się w wyjazdach, w góry Azji. Jest uczestniczką narodowego programu Polski Himalaizm Zimowy.

Wyprawę wspiera Fundacja im. Jerzego Kukuczki

Patrycja Konopka

Więcej o wyprawie na stronie: www.ola-dzik.pl


Ola Dzik i Maria Chitrikowa

Bezpieczny Kazbek Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan