KRS 0000084062

Korona Himalajów? Rowerowa wyprawa dookoła świata? A może zejście z głąb tropikalnej jaskini? Kto zdobędzie KOLOSA 2010?

12.03.2011

11 marca rozpocznie się w Gdyni największa w Europie impreza podróżnicza – 13. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. W ciągu trzech dni, uczestnicy festiwalu wezmą udział w pokazach zdjęć i filmów z wypraw we wszystkie zakątki świata. Organizatorzy zaplanowali ponad 80 prelekcji. Kulminacją weekendowych spotkań z podróżnikami będzie ceremonia przyznania Kolosów – prestiżowych statuetek za dokonania roku.

Prezentacjom będą towarzyszyć targi sprzętu i odzieży outdoorowej oraz organizowany już po raz drugi Salon Mediów Podróżniczych.

Gościem specjalnym imprezy będzie m. in. Simone Moro – wspinaczkowy parter, tragicznie zmarłego w 2009 roku, Piotra Morawskiego.

Kolosy odbędą się już po raz dwunasty. Nagradzanych w kategoriach podróże, alpinizm, żeglarstwo, eksploracja jaskiń i wyczyn roku, wskazuje złożona z podróżniczych autorytetów Kapituła. Jak co roku, jeden z podróżników otrzyma Super-Kolosa za całokształt osiągnięć. Wręczona zostanie również Nagroda im. Andrzeja Zawady dla młodych podróżników, połączona z grantem Prezydenta Gdyni na zorganizowanie wyprawy (15 tys. zł).

Patrycja Konopka
Więcej o imprezie na stronie: http://www.kolosy.pl

 

 

Bezpieczny Kazbek Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan