KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016
Trwa letnia wyprawa PZA na K2

Od 22 czerwca 2017 roku grupa polskich himalaistów, z Jerzym Natkańskim na czele, uczestniczy w letniej wyprawie przygotowawczej na K2, której partnerem jest LOTTO oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

czytaj dalej
Polacy po raz kolejny zawalczą o K2 – letnia wyprawa przygotowawcza rusza już 20 czerwca 2017 roku

LETNIA WYPRAWA NA K2 - #K2dlaPolaków 2017

Na 20 czerwca 2017 roku przewidziany został start letniej wyprawy przygotowawczej na K2, organizowanej w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera, realizowanego przez Polski Związek Alpinizmu (PZA). Udział w niej weźmie sześciu polskich himalaistów pod kierownictwem Jerzego Natkańskiego.

czytaj dalej
Janusz Adamski zdobył Mount Everest - pierwszy polski trawers

Janusz Adamski wszedł od północy na Mount Everest. Dodatkowo, jako 15 człowiek w historii i pierwszy Polak zszedł ze szczytu na stronę nepalską, dokonując trawersu góry.

czytaj dalej
New York Times o Polskim Himalaizmie Zimowym

Scaling the World’s Most Lethal Mountain, in the Dead of Winter For reasons of history and culture, Polish climbers are among the world’s most audacious. This winter, a group will attempt K2, the world’s most dangerous mountain.

czytaj dalej
1% dla KW Warszawa

Dzięki uprzejmości Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki możemy zbierać 1% na Klub Wysokogórski Warszawa.

czytaj dalej
Przekaż 1 % swojego podatku Naszym Skałom

To już ostatnie dni rozliczeń z urzędami skarbowymi zeszłorocznych dochodów. Wielu z nas wypełniając zeznanie podatkowe przekazuje 1% podatku na jakiś szczytny cel.

czytaj dalej
1 memoriał Janusza Nabrdalika

22 kwietnia bieżącego roku w Sport Poziom 450 w Sosnowcu odbędzie się pierwsza edycja memoriału mającego na celu upamiętnienie osoby Janusza Nabrdalika, jednego z najlepszych wspinaczy skałkowych w Polsce, taternika, uczestnika pierwszej śląskiej wyprawy na Lhotse, a także założyciela firmy Lhotse produkującej wysokiej jakości uprzęże wspinaczkowe.

czytaj dalej
Alaska, Ruth Glacier – propozycja dołączenia do składu wyprawy

Zapraszamy młodych wspinaczy posiadających odpowiednie doświadczenie tatrzańskie i alpejskie do składania aplikacji na udział w wyprawie na Alaskę w rejon Ruth Glacier.
Preferowane są absolwenci GM PZA ale oferta skierowana jest do wszystkich wspinaczy w wieku do 33 lat, spełniających kryteria sportowe. Liderem zespołu jest Marcin Wernik.

czytaj dalej
XXIV Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz od 12 maja w Warszawie.

„Wanda, Jurek i góry” – to hasło XXIV Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz, który odbędzie się w dniach 12-14 maja b.r. w siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 /Centrum Olimpijskie/.

czytaj dalej
4 lata temu na stoku Broad Peak zginęli Maciej Berbeka i Tomek Kowalski. Pamiętamy

5 marca 2013 r. Maciej Berbeka, Adam Bielecki, Tomasz Kowalski, Artur Małek dokonali pierwszego zimowego wejścia na szczyt Broad Peak 8 047 m.

czytaj dalej
Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan