KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016
10. Katowicki Przegląd Filmów Górskich już od 3 marca w Kinoteatrze Rialto

W programie imprezy m. in. prelekcje filmów górskich oraz spotkania z polskimi himalaistami (Janusz Gołąb, Krzysztof Wielicki oraz Adam Bielecki).

czytaj dalej
VII Festiwal Górski - WONDÓŁ CHALLENGE

Zapraszamy do Szczyrku 4-5 marca 2017. Partnerem imprezy jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.
wśrod gości m.in.: Tamara Lunger, Marcin Jachimowicz, Rafał Sonik, Bogusław Kowalski, Janusz Majer, Ryszard Pawłowski

czytaj dalej
Warszawski Przegląd Filmów Górskich – spotkania na żywo i świetne filmy od 9 grudnia w kinie Luna

Warszawski Przegląd Filmów Górskich – spotkania na żywo i świetne filmy od 9 grudnia w kinie Luna. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Kukuczki. 

czytaj dalej
Dzień Górski na Uniwersytecie Warszawskim z Fundacją Kukuczki!

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki zaprasza na Dzień Górski na Uniwersytecie Warszawskim. Spotkanie pt. „PRZESUNĄĆ HORYZONT” odbędzie się 16 listopada 2016 r.w auli UW przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (dawny BUW).

czytaj dalej
Fundacja Kukuczki przekazała 5 tys. zł na wsparcie dla dzieci i żony Łukasza Chrzanowskiego

Łukasz Chrzanowski zginął 17 października br. podczas wspinaczki na szczyt Shivling w Himalajach Gharwalu w Indiach. Trwa zbiórka pieniędzy dla dzieci i żony tragicznie zmarłego Łukasza Chrzanowskiego.

czytaj dalej
Jerzy Kukuczka - 24 marca 1948 – 24 października 1989. Patron Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego zginął 27 lat temu

Jerzy Kukuczka urodził się w 1948 roku w Katowicach. Zginął w Himalajach 24 października 1989 roku. Był jednym z najwybitniejszych himalaistów na świecie. Jako drugi człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Wejście na wszystkie 14 szczytów o wysokości ponad 8 tysięcy metrów, zajęło mu jedynie 9 lat. Dla porównania – pierwszy na liście, Reinhold Messner potrzebował na to 17 lat.

czytaj dalej
V. Opolski Festiwal Gór. 19-22 października

Impreza tradycyjnie odbędzie się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Od 19 do 22 października Festiwal gościł będzie najwybitniejszych wspinaczy, himalaistów i ludzi gór. Poznamy ich drogę na szczyty świata oraz życiowe historie.

czytaj dalej
Łukasz Chrzanowski zginął na Shivling

Podczas wspinaczki na szczyt Shivling w Himalajach Gharwalu w Indiach, mimo podjętej akcji ratunkowej, zginął dzisiaj Łukasz Chrzanowski, który po śmierci partnera, Grzegorza Krukowskiego, od 11 listopada samotnie schodził ścianą Shivling.

czytaj dalej
Tragedia na Shivling. Zmarł Grzegorz Kukurowski. Trwa akcja ratunkowa.

Podczas wspinaczki na szczyt Shivling w Himalajach Gharwalu w Indiach zmarł Grzegorz Kukurowski. Trwa akcja ratunkowa mająca na celu udzielenie pomocy Łukaszowi Chrzanowskiemu. Oficjalny komunikat Polskiego Związku Alpinizmu:

czytaj dalej
Rodzina Maćka Berbeki oraz Program „Nasze Skały” - największymi Beneficjentami wpłat 1% podatku za 2015 rok. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki dziękuje Darczyńcom.

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki uzyskała z akcji „1 %” podatku 219 975 zł.

czytaj dalej
Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan